Érdekes írás ... Mondjuk ehhez képest akkor nagyjából sejteni lehet, hogy ha teljesen száműznénk a papírt, azzal mennyit lehetne spórolni ...
Igazából amiért belinkeltem, az az, hogy mennyire igaz a "sok kicsi sokra megy elv", és milyen rengeteg minden van, amit optimalizálni lehetne. Durva belegondolni, hogy bizonyos dolgok átszervezésével milliárdokat lehetne spórolni. Főleg a mai környezetben, ahol szinte minden problémánk forrása az erőforrások szűkössége. Talán a jelenlegi állapotunkat és a jólétet pusztán csak a szervezés választja el egymástól? De ezzel nagyon eltávolodtam az eredeti cikktől ... :)
http://hvg.hu/tudomany/20140330_egy_14_eves_fiu_0_ftos_otlete_betutipus
http://hvg.hu/tudomany/20140330_egy_14_eves_fiu_0_ftos_otlete_betutipus
Beszarás. XD
VálaszTörlésSok nyomtató eleve kínál festékgazdaságos üzemmódot. Van, amelyik a felhordott festékréteg vastagságával takarékoskodik, más típusok a pixelpontok sűrűségével spórolnak, de olyan is van, amelyik a betűknek csak a körvonalát rajzolja meg. S ezek a driverekben, firmwarekben régóta jelen vannak, már a mátrixnyomtatók is tudtak draft módot, ahol kevesebb tű leütésével kevesebb pontból alakította ki a nyomtató az írásképet.
VálaszTörlésA dologban tényleg csak annyi az érdekes, hogy rámutat a módszer nagy tömegben való alkalmazása esetén a lehetséges volumenre.
"azzal mennyit lehetne spórolni" fel sem fognánk, akkora összeg
VálaszTörlés"betűknek csak a körvonalát rajzolja meg" a miénk pl csak a papír felére hajlandó nyomtatni, és amit kinyomtat azt is becsíkozza. Szóval rohadt takarékos, főleg, hogy így nemis nyomtatunk vele emiatt.
VálaszTörlés