2015. augusztus 5., szerda

Az én Google+-om

Az én Google+-om

Még jóval a Google+ születése előtt öcsémmel gondolkodtunk róla, hogy milyen lenne a Google közösségi oldala. Tulajdonképpen adta is magát a dolog, mivel a Google-nek darabokban minden megvolt, ami ehhez kell, és amije a Facebooknak is van. Sőt ... Övé a legnagyobb videó megosztó portál, a GTalk-al volt chatplatformja, a tartalom gyártásra ott a blogger, fényképeknek a Picassa, és ezen túl még van egy rakás jó cuccuk. Van egy böngészőjük, övék a legfelkapottabb e-mail szolgáltatás, Docs, Drive, és ugye az adu ász, a kereső. Én akkoriban úgy képzeltem, hogy ha az ő helyükben lennék, nem tennék semmi mást, mint kicsit összegyúrnám, összébb húznám ezt az egészet. Nem is akarnék feltétlenül egy külön közösségi oldalt, egy tartalom gyárat, erre ott a web. Én nemes egyszerűséggel annyit csináltam volna, hogy a felhasználók minden google accounttal történő ténykedését (opcionálisan) publikálhatóvá tettem volna egy folyamba, és ezt a szolgáltatások felől kicsit megtámogattam volna. Így ez a közösségi oldal nem egy külön oldal lenne, egyszerűen csak egy olyan felület, ahol az általam érdekesnek tartott emberek ténykedését követhetem. Esetleg ugyanúgy kaphatok ajánlásokat potenciális érdekes emberekre, érdekes témákra, érdekes oldalakra. És ezt mélyen integrálnám mindenhová. Például ha valahol találok egy érdekes linket, azt Chrome-ból egy gombnyomással beoszthatnám a folyamomba, ha tetszik egy Youtube videó, és like-olom, az is megjelenne a folyamomba. Ha pár gondolatot (mint amilyen ez) meg akarnék osztani a többiekkel, írnék egy bejegyzést blogger-be (vagy akár wordpressbe, akárhová a web-re), és beosztanám ide a folyamba. Nem is létezne olyan, hogy Google+, hisz ez maga lenne a Google, annak minden szolgáltatásának összessége, a folyam csak egy lehetőség arra, hogy mások ténykedését kövessük. Nem is kéne neki külön oldal, lehetne egy fül a Gmail-ben, ahol szem előtt van, és használhatja aki akarja. Én mondjuk azon (a cikk szerint) kevesekhez tartozom, akik szeretik a Google+-t, de én annak idején így képzeltem el. 

http://www.hwsw.hu/hirek/54350/google-plus-kozossegi-facebook-gundotra-youtube.html

#blog  
http://www.hwsw.hu/hirek/54350/google-plus-kozossegi-facebook-gundotra-youtube.html

2 megjegyzés:

  1. Igen, sok részével egyet értek. Nagyon szétválogatták technológiánkként, és mindenképp létre akartak volna hozni valami "újat", ami meg lehet nevezni, mint a facebook ellenfele.

    Holott szépen ki lehetett volna bővíteni (és még mindig lehetne) a címtárat a körökkel - még most is - több év után - külön vannak a "csoportok" és a körök, holott tök ugyanaz a kettő, csak a "körök"-höz látványosabb UI tartozik), Az email küldést kibővíteni kommunikációs központtá (címtár alapján email vagy message, vagy videó chat egy személlyel vagy csoporttal), ebbe utána belerakni, hogy megosztok velük képet, hangot, file-t, videót vagy blog bejegyzést, és ugyanezekhez csinálni egy rendszerező felületet (gdrive, fotóalbum stb.) ahol a tartalmaimat csoportosítani tudom (és majd el lehet nevezni video csatornának vagy fénykép albumnak esetleg lejátszási listának - végül is ez megint tök ugyanaz a technológia.

    A youtube-os account egyesítés meg óriási baklövés volt, felhasználókat kényszeríteni valamire net-en nem lehet. Meg kell adni a lehetőséget a váltásra, de maximum új funkciókkal lehet átcsábítani a user-eket, ami mellett meg kell adni a régi rendszeren maradás lehetőségét is. Ez azért nem annyira kivitelezhetetlen dolog, és egyben tekinthető valamiféle szavazásnak is egy új módosítást illetően.

    VálaszTörlés
  2. Ami nekem még hiányzik a kapcsolati rendszerből, az a kapcsolatok minősítse (két oldalról): pl. kolléga, osztálytárs, testvér, szülő stb.
    Illetve amiben még érdekes lehetőséget látok, az egy családfa szerű dolog, ahol a fenti kapcsolatokra szűrve látnám a többieket, akár új"virtuális" embereket felvéve (akik elhunytak), és tartalmakkal is össze tudnám ezt kötni (pl. egy régi fénykép vagy irat):
    Az elhunyt személyek kérdése persze jogi problémákat is felvet, de talán le lehetne ezt kezelni oly módon, hogy csak azok számára láthatóak a részletek, akik szintén rokonságban vannak az illetővel.

    VálaszTörlés