Ebben szerintem az a durva, hogy az ember mennyire kiszámítható. Eljutottunk arra a szintre, hogy olyan komplex rendszereket tudunk készíteni, ami meg tudja érteni azt a komplex rendszert ami mi vagyunk. És itt szerintem azon van a hangsúly, hogy tényleg kezd bebizonyosodni, hogy komplex kiszámítható rendszerek vagyunk. Neurális hálók vagyunk mi is, semmi több. (Vagy ha nem is, helyettesíthetőek vagyunk neurális hálókkal.)
Hát a leírt 3 tényezőből csak egy, a két szem belső sarka közti távolság az, ami fix és nem függ a mimikától. De a felső ajak görbülete, illetve az orrhegy és a száj sarkai közé húzott egyenesek által bezárt szög kb. annyit jelent, hogy az illető mennyire mosolyog a fényképen. Szóval egy morcosan néző ember valószínűleg bűnöző. Ha ehhez hozzávesszük, hogy a rendszeresen vidám embereknél előbb kialakulnak olyan mimikai ráncok, amik a száj környén a folyamatos nevető/mosolygó arc miatt mélyülnek el, akkor csak annyit kell tennie a megrögzött bűnözőnek, hogy folyamatosan vigyorog és máris kijátszotta a rendszert! Szerintem csak annyi a megfejtés, hogy Kínában is élnek Britt tudósok. 😀
Inkább arra gondolok, hogy ezek szerint a bűnözésre való hajlam örökölhető? Illetve komolyan fizikai jellemzői alapján érdemesebb valakit megítélni, mint tettei alapján? Ezt a vizsgálatot megismételném jóval nagyobb mintával (100.000 ember).
Ezek azért elég durva dolgok.
VálaszTörlésEbben szerintem az a durva, hogy az ember mennyire kiszámítható. Eljutottunk arra a szintre, hogy olyan komplex rendszereket tudunk készíteni, ami meg tudja érteni azt a komplex rendszert ami mi vagyunk. És itt szerintem azon van a hangsúly, hogy tényleg kezd bebizonyosodni, hogy komplex kiszámítható rendszerek vagyunk. Neurális hálók vagyunk mi is, semmi több. (Vagy ha nem is, helyettesíthetőek vagyunk neurális hálókkal.)
VálaszTörlésHát a leírt 3 tényezőből csak egy, a két szem belső sarka közti távolság az, ami fix és nem függ a mimikától. De a felső ajak görbülete, illetve az orrhegy és a száj sarkai közé húzott egyenesek által bezárt szög kb. annyit jelent, hogy az illető mennyire mosolyog a fényképen. Szóval egy morcosan néző ember valószínűleg bűnöző. Ha ehhez hozzávesszük, hogy a rendszeresen vidám embereknél előbb kialakulnak olyan mimikai ráncok, amik a száj környén a folyamatos nevető/mosolygó arc miatt mélyülnek el, akkor csak annyit kell tennie a megrögzött bűnözőnek, hogy folyamatosan vigyorog és máris kijátszotta a rendszert!
VálaszTörlésSzerintem csak annyi a megfejtés, hogy Kínában is élnek Britt tudósok. 😀
Inkább arra gondolok, hogy ezek szerint a bűnözésre való hajlam örökölhető?
VálaszTörlésIlletve komolyan fizikai jellemzői alapján érdemesebb valakit megítélni, mint tettei alapján?
Ezt a vizsgálatot megismételném jóval nagyobb mintával (100.000 ember).