Éljen a ReadyBoost
Asszonynak kipurcant a notebookja. Szerencsére volt itthon egy elfekvő régi kinőtt notebook, amibe átmenetileg át tudtam pakolni a vinyóját, de folyamatosan kerregett, és használhatatlanul lassú volt. Vakartuk a fejünket, hogy akkor most itt két ünnep között valahol gyorsba kéne venni új notebookot, ami a karácsonynak köszönhetően leapasztott pénztárcával elég kellemetlen tud lenni. Akkor ugrott be valami régi DirtyWindows cikk, hogy az újabb Windows-ok tudják a pendrive-ot cache-ként használni, így olyan lesz mint ha lenne egy ilyen SSD-s hibrid HDD-m. Meg is találtam a cikket: http://dirtywindows.hu/2011/10/20/7-1-0-491/ . Gondoltam kipróbálom. Előkapartam a kupiból egy 4G-s pendrive-ot, beállítottam a ReadyBoost-ot, és basszus, csodákat művelt. Teljesen használhatóvá sikerült tenni egy minimum 6 éves gépet. Nyilván nem egy erőmű, de tökéletesen használható. Oly annyira, hogy így lehet, hogy megússzuk az új notebook vásárlását (egy rendes gamer PC-re gyúrok). Szóval legyen ez okulás mindenki számára, hogy nem hülyeség az a ReadyBoost (persze nyilván ha van SSD-d, ez számodra nem lesz annyira érdekes), és köszönet a DirtyWindows-nak is a cikkért.
http://dirtywindows.hu/2011/10/20/7-1-0-491/
Valszeg a legtöbb embernek van már SSD-je. Nekem is van két 120-as a notebookomban, meg egy 1T-s vinyo. De ebben a helyzetben kurva jól jött ez a cikk. :)
VálaszTörlésÉrdemes amúgy ezt növelni? Most van benne egy 4G-s pendrive. Sokat számítana, ha kicserélném mondjuk 16G-sre, vagy az már annyira nem lényeges?
VálaszTörlésA pendrive idő után kinyíródik a sok IO művelettől. A swap file került rá? Vagy mit ír ide?
VálaszTörlésNem, vinyó cache. De ahogy Krisztián Kovács remek cikkéből kiderül, erre odafigyel a windows, és főleg olvas róla, ritkán ír. De ha évi egy 4G-s pendrivom rámegy, még az is egy vállalható kompromisszum.
VálaszTörlésIgen, az simán tartható. A meghibásodás is maximum átmeneti hibákat okozhat csak.
VálaszTörlés