Ha ezt így meg tudják csinálni, akkor az nagyon durva. Márpedig ha előrendelni lehet, akkor jó eséllyel meg tudják. Lehet eldobálni a telefont, notebookot, tabletet, stb. és jöhet a valódi argumented reality. Ha csak időközben nem jön valami még sokkal durvább technológia (agyi implantátumon kívűl mást nem nagyon tudok elképzelni, attól meg még messze vagyunk), akkor szerintem a következő pár év kütyük terén a szemüvegekről fog szólni ...
https://www.spaceglasses.com/
MetaPro: 15 times the screen of Google Glass
#blog
https://www.youtube.com/watch?v=LuMv29nKo2k
Ne hidd:
VálaszTörléshttp://singularityhub.com/2013/11/19/bionic-eye-implant-will-become-available-in-u-s-in-coming-weeks/
;)
Mondjuk nem biztos, hogy nyugodt szívvel befeküdnék egy műtőbe, és hagynám, hogy megpiszkálják a szemem. :)
VálaszTörlésAlapvetően ezt látássérült embereknek találták ki, hogy lássanak. Hidd el, ők szívesen befeküdnének, Magyarországon is. Aztán úgy járunk, mint az egyéb protézisekkel: ezt is tiltják majd, mint a "rugólábat" a normál olimpián, merthogy sokkal gyorsabban lehet vele futni, mint az igazi emberi lábbal :)
VálaszTörlésMondjuk a promóból nem derül ki, hogy kell hozzá egy i5 procis pocket pc is, a szemüveg maga csak a periféria, az IO.
VálaszTörlésPlusz a weboldalon két termékképen is azt látom, hogy a jobb szárából fixen zsinór lóg.
Ezek szerintem apróságok. Valszeg fog menni BT-on is mobiltelefonnal. Vagy ha nem, akkor a v2-es, ami fél évre az első után jön ki. Az irány a lényeg.
VálaszTörlésPersze, a fejlődés ütemét tekintve ezek nem megoldhatatlanok, csak a cucc jelenleg azért még úgy tűnik nem felel meg a promós képnek, hogy egyszerűen felkapom az asztalról és wow.
VálaszTörlésSzerintem egeszen addig amig egy szemuveget kell viselni a cel erdekeben ez nem fog elterjedni.
VálaszTörlésÖnmagában a szemüveg form faktort nem érzem feltétlen akadálynak. HA kellően könnyű és zsinór nélküli. Ez viszont még így is 180g, hogy sem a központi egység sem az áramellátás nincs benne.
VálaszTörlésEmiatt a Google féle megoldást szélesebb körben is kelendőbbnek tippelném, ezt meg egyelőre szűkebb kör „játékának" gondolom. Aztán a technika fejlődésével - s itt elsősorban HW-re gondolok - ezt a területet is „ki fogják maxolni".
Viszont ugyanúgy csak kiegészítő eszközként tudom elképzelni, csupán újabb eszközkategória.
Meg ezt a gesztusvezérlést ki kell még találni rendesen. Elég tré UX és nem elég univerzális. 3D manupuláció bármilyen force feedback nélkül igencsak nehézkes.
VálaszTörlésHát, lehet olyanokat, hogy direkt az asztalra pozicionálod a billentyűzetet, hogy lehessen mit nyomkodni, meg el tudok képzelni valami kesztyűt is, ami kicsit visszafogja az újjad, hogy legyen feedback. Biztos kitalálnak erre is valamit. Meg úgy kell kialakítani az UI-t és az alkalmazásokat. Ha van hangvezérlés, akkor nem annyira van szükség 3D maipulációkra. Mondjuk ha programozni akarsz, vagy szöveget, fotókat, stb. szerkeszteni, arra kényelmesebb lesz valami hagyományosabb eszköz, de böngészni, csetelni, Facebook-ot, G+-t használni, híreket olvasni, stb. tehát az átlag felhasználásra szerintem ez már alkalmas lehet.
VálaszTörlésEz a billentyűzet dolog taktilis feedback nélkül használhatatlan. Akkor már inkább hangfelismerés. Kesztyű okés, de az plusz egy periféria. Ha már minimál a felhasználás akkor inkább valami minimál gesztusrendszerben kéne gondolkozni, amit az eszköz is könnyen értelmez. Bólintások, szemmozgás, stb.
VálaszTörlés