Most akkor mégiscsak egy szimulációban élünk, vagy csak egyszerűen a mi 3D-s szemszögünkből tűnik ilyen furának, a valójában sokkal több dimenziós világ?
Kvantummechanikának van sok értelmezése (pl: http://en.wikipedia.org/wiki/Interpretations_of_quantum_mechanics), ezek közül az egyik, hogy vannak ilyen időben visszafelé haladó hatások. De az a trükkös benne, hogy információt nem tudsz vele közölni, tehát nem tudsz direktbe hatást gyakorolni vele a múltra. De pont ugyanilyen jó magyarázat szerintem az is, hogy az egész világ csak szimuláció, és a részecske akkor jön létre, amikor érzékeled, és ott fogod érzékelni, ahol lennie kell majd. Így nincs idő paradoxon, de valóság sem. :) De ott a wikipedia bejegyzésben vannak még érdekesek ... Ez a filozófusok nagy játszótere. A fizikusokat annyira nem érdekli, mert a matematikája teljesen tiszta.
Most akkor mégiscsak egy szimulációban élünk, vagy csak egyszerűen a mi 3D-s szemszögünkből tűnik ilyen furának, a valójában sokkal több dimenziós világ?
VálaszTörlésKvantummechanikának van sok értelmezése (pl: http://en.wikipedia.org/wiki/Interpretations_of_quantum_mechanics), ezek közül az egyik, hogy vannak ilyen időben visszafelé haladó hatások. De az a trükkös benne, hogy információt nem tudsz vele közölni, tehát nem tudsz direktbe hatást gyakorolni vele a múltra. De pont ugyanilyen jó magyarázat szerintem az is, hogy az egész világ csak szimuláció, és a részecske akkor jön létre, amikor érzékeled, és ott fogod érzékelni, ahol lennie kell majd. Így nincs idő paradoxon, de valóság sem. :) De ott a wikipedia bejegyzésben vannak még érdekesek ... Ez a filozófusok nagy játszótere. A fizikusokat annyira nem érdekli, mert a matematikája teljesen tiszta.
VálaszTörlésPersze. A fenti kérdésekkel nem is lehet semmit kezdeni. A kint már a spagetti szörny világa ...
VálaszTörlés