Ebben az úgysem használja ki senki dologban nem lennék biztos manapság, amikor már a telefonokat is izzasztják torrenttel tök feleslegesen begyűjtve a fél internetet.
Ez rendszeresen felmerül, csakhogy tárhelyet biztosítani nagyságrenddel egyszerűbb és olcsóbb, mint számítási kapacitást és ezzel virtuális gépet. Továbbá a tárhelyre üzleti modellt is egyszerűbb kialakítani, az adatbányászásból fenntartható.
Robert Cartman Én is ezen gondolkodtam, hogy lenne létjogosultsága a ChromeBook után egy ChromePhone-nak. Igazából egy Android telefon lenne, amit képernyőre és billentyűzetre kötve kapsz egy ChromeBook-ot. Lehet, hogy el is megy ebbe az irányba az Android. De tényleg az a gond, amit Richárd Kovács is mond, hogy azért még messze van létjogosultsága az offline működésnek, mivel sok olyan helyzet lehet, amikor nincs netkapcsolat. Itt ezt lovagolják meg. Ez a köztes állapot. De itt is inkább szerintem arra fognak elmenni a dolgok hogy a webet lehessen minél jobban használni offline. Szóval hosszú távon én is inkább Robert Cartman koncepciójában hiszek.
Részemről egész egyszerűen piaci alapon életszerűtlen, hogy a gyártók lemondanának arról, hogy mindannyiunk asztalára és a zsebébe el tudjanak adni egy jó adag számítási teljesítményt, ráadásul úgy, hogy azt cserélgessük 1-2 évente.
Ehhez képest a nagy felhőközpontokat ellátni eszközökkel nem olyan nagy és széles buli.
Tamás Tóth ebben is van logika. Viszont a nagyvállalat ebből a szempontból ugyanaz a kategória, mint a végfelhasználóként definiált fogyasztó. Nem ezek a nagy fogyasztó nagyvállalatok fogják a szerverparkokat kiépíteni (bár mérettől függően persze most is van rá példa), hanem az erre specializálódottak, amelyek már most is megvannak de biztos bővül ez a kör is.
Nagyvállalati szinten viszont tényleg működőképes és gazdaságos tud lenni a felhős megközelítés, ott az Amazon kínálata vagy az MS Azure. Egyelőre viszont nem látom, hogy a kisvállalati vagy otthoni szférában ez eladható lenne. És valóban, a költségvonzat kulcskérdés. Kérdés, hogy egy ilyen felhős megközelítés bérlete és a használatához szükséges HW ára hogy viszonyul a puszta HW árához (figyelembe véve, hogy egy masinát 2-6 évig kifulladásig nyúznak, ami nyilván megtehető a felhőt elérő cuccal is).
És miből lesz finanszírozva a 100 gigás felhő, ha már a telefonra sincs meg a forrás?
VálaszTörlésVégülis nem is kellene a telefonon futni semminek. Elég lenne egy böngésző és online kezelni mindent. Előbb utóbb úgyis ez lesz.
VálaszTörlésEbben az úgysem használja ki senki dologban nem lennék biztos manapság, amikor már a telefonokat is izzasztják torrenttel tök feleslegesen begyűjtve a fél internetet.
VálaszTörlésEz rendszeresen felmerül, csakhogy tárhelyet biztosítani nagyságrenddel egyszerűbb és olcsóbb, mint számítási kapacitást és ezzel virtuális gépet. Továbbá a tárhelyre üzleti modellt is egyszerűbb kialakítani, az adatbányászásból fenntartható.
VálaszTörlésNekem tetszik ;-)
VálaszTörlésRobert Cartman Inkabb utobb lesz az, egyelore meg a normalis net lefedettseg sincsen megoldva MOn, ami elengedhetetlen hozza
VálaszTörlésRobert Cartman Én is ezen gondolkodtam, hogy lenne létjogosultsága a ChromeBook után egy ChromePhone-nak. Igazából egy Android telefon lenne, amit képernyőre és billentyűzetre kötve kapsz egy ChromeBook-ot. Lehet, hogy el is megy ebbe az irányba az Android. De tényleg az a gond, amit Richárd Kovács is mond, hogy azért még messze van létjogosultsága az offline működésnek, mivel sok olyan helyzet lehet, amikor nincs netkapcsolat. Itt ezt lovagolják meg. Ez a köztes állapot. De itt is inkább szerintem arra fognak elmenni a dolgok hogy a webet lehessen minél jobban használni offline. Szóval hosszú távon én is inkább Robert Cartman koncepciójában hiszek.
VálaszTörlésRészemről egész egyszerűen piaci alapon életszerűtlen, hogy a gyártók lemondanának arról, hogy mindannyiunk asztalára és a zsebébe el tudjanak adni egy jó adag számítási teljesítményt, ráadásul úgy, hogy azt cserélgessük 1-2 évente.
VálaszTörlésEhhez képest a nagy felhőközpontokat ellátni eszközökkel nem olyan nagy és széles buli.
Tamás Tóth ebben is van logika. Viszont a nagyvállalat ebből a szempontból ugyanaz a kategória, mint a végfelhasználóként definiált fogyasztó. Nem ezek a nagy fogyasztó nagyvállalatok fogják a szerverparkokat kiépíteni (bár mérettől függően persze most is van rá példa), hanem az erre specializálódottak, amelyek már most is megvannak de biztos bővül ez a kör is.
VálaszTörlésNagyvállalati szinten viszont tényleg működőképes és gazdaságos tud lenni a felhős megközelítés, ott az Amazon kínálata vagy az MS Azure.
Egyelőre viszont nem látom, hogy a kisvállalati vagy otthoni szférában ez eladható lenne. És valóban, a költségvonzat kulcskérdés. Kérdés, hogy egy ilyen felhős megközelítés bérlete és a használatához szükséges HW ára hogy viszonyul a puszta HW árához (figyelembe véve, hogy egy masinát 2-6 évig kifulladásig nyúznak, ami nyilván megtehető a felhőt elérő cuccal is).