Egy jó ideje nem hallottam már a Delphi-ről. Azt hittem már nem nagyon használnak Pascal-t az emberek. Erre tessék, most jött ki belőle az új, amivel cross-platform app-okat fejleszthet az ember Win-re, Mac-re, iOS-re és Androidra úgy, hogy az app-ot elég egyszer megírni, ami viszont egész jól hangzik. Mondjuk azért Pascal-ra visszaszokni ...
http://prog.hu/hirek/3251/Sikeresen+bemutatkozott+Magyarorszagon+is+a+Delphi+XE4.html
http://prog.hu/hirek/3251/Sikeresen+bemutatkozott+Magyarorszagon+is+a+Delphi+XE4.html
Nem nagy ügy, minden sor végére teszel ;-t.
VálaszTörlésMeg :=, stb. Én nagyon szerettem. Sokáig abban programoztam, nehezen hagytam ott, de már szimpatikusabb a C szerű nyelvek szintaktikája.
VálaszTörlésDe ami szerintem az igazán gond lesz ezzel is, az ugyanaz, mint a többi ilyen cross-platform megoldással, hogy be kell fordítani a teljes runtime-ot, és nagy lesz tőle a csomag. Ugyanez a gond az Appcelerátornál, és a Xamarinnál is. Viszont itt nagy előny, hogy van hozzá egy jó UI editor. Ha most hirtelen választani kellene egyet az összes cross-platform megoldás közül, lehet ezt mondanám a legjobbnak emiatt. A 300 000 Ft-os ára sem vágja földhöz az embert. De azért kicsit félnék tőle, mert azért az ilyen rendszerek elég kötöttek. Ha valami új komponens kell, vagy valami új funkcionalitás, az macerás lehet.
Szintaxis engem nem nagyon szokott zavarni, talán egyedül, ha túl terjengős. A típusosság az ami egy nyelv esetén főben járó bűn, bár ez a programozókat is megosztja, sokan vallják, hogy a nyelvnek típusosnak kell lenni.
VálaszTörlésSzerintem is jobb, ha típusos. :)
VálaszTörlésAkkor te tanult programozó lehetsz, ők szokták így gondolni.
VálaszTörlésaz milyen ? :)
VálaszTörlésHát mondjuk bejár olyan iskolákba, ahol a tanító bácsik a programozásról beszélnek.
VálaszTörlésJa, úgy. Akkor olyan vagyok. :)
VálaszTörlésMondtam ;-)
VálaszTörlésValamiért ezt – gondolom még a Fortran kor hagyományaként – így tanítják.