Nagyon zanzásítva a lényeg, hogy megéri megújuló energiába fektetni. Ezt kellene támogatnia az államnak alacsonyabb áfával, kedvező hitelekkel, beruházási támogatással, hogy minél több háztartás számára elérhető legyen a technológia. Valószínűleg hosszú távon jobban megérné, mint árcsökkentést ráerőszakolni a szolgáltatókra, amit így vagy úgy, de úgyis behajtanak rajtunk.
http://index.hu/tudomany/2013/06/13/legalabb_egymillio_az_igazi_rezsicsokkentes/
http://index.hu/tudomany/2013/06/13/legalabb_egymillio_az_igazi_rezsicsokkentes/
Sajnos, alsó hamgon is több mint egy mila.
VálaszTörlésIgen. Mondjuk azért az annyira nem vészes, meg esetleg meg lehet próbálni több darabban. Veszel egy 100 000-es panelt, ami 10% villanyszámla csökkenés, aztán köv éveben egy másikat, stb. De igazából az lenne a jó szerintem, amit írtam, hogy állami támogatással kapnál rá olyan hitelt, aminek a törlesztője a megtakarítás közelében van. Tehát nem fizetnél többet havonta, csak villanyszámla helyett törlesztésre menne el a pénz.
VálaszTörlésLaszlo Fazekas Viszont ha belegondolsz, akkor ha sokszor csináltatod, akkor sokkal többe jön ki.
VálaszTörlésJa, az lehet. Mondjuk nem tudom mennyire macerás ezt magadnak építeni. Illetve ezért lenne jó a hitel.
VálaszTörlésItt azért nem csak a "barkács ügyesség" a kérdés, hanem azért előtte is vannak dolgok. Mérések, számítások, hol van az optimális hely, stb...Okés, az is igaz, hogy jó esetben ezeket a neten is meg lehet találni, de én valahogy úgy érzem, hogy ehhez kevés lennék. Sőt, nincsenek olyan szerszámaim se.:)
VálaszTörlésÉn annak idején rendeltem netről egy CD-t erről. Mondjuk odáig nem jutottam, hogy meg is nézzem, de talán egyszer majd jól jön. :)
VálaszTörlésVillanyász haverom van, ez nem gond, hanem az elindulás:)
VálaszTörlésIs:)
VálaszTörlésMeg mondom, mit mérjek, mivel mérjek, hogyan mérjek és utána a tervezés ezerrel. És utána jönnek az egyéb dolgok, hogy mit, hol és miért ott vegyél meg és főleg milyet és miért azt:)